Upadłość konsumencka Szczecin

Upadłość konsumencka jest postępowaniem związanym z zobowiązaniami osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Postępowanie, które pozornie miało być proste, dostępne dla tzw. zwykłego obywatela nastręcza wielu kłopotów, stąd uzasadnione jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty. W Polsce, w tym w Szczecinie, nie ma wielu Kancelarii, które świadczyłyby pomoc prawną w tym zakresie, miałyby stosowne doświadczenie, stąd koniecznym jest skorzystanie z pomocy prawnej u osób, które sprawy upadłościowe prowadziły, konsultowały. Upadłość konsumencka odbywa się w kilku etapach: postępowanie w przedmiocie upadłości, postępowanie upadłościowe właściwe, plan spłaty wierzycieli oraz oddłużenie. Podczas tego procesu majątek dłużnika podlega zajęciu i licytacji. Uzyskana suma zostaje przeznaczona na spłatę wierzytelności. Jeżeli owa suma nie wystarczy na pokrycie wszystkich należności, sąd wyznacza tzw. plan spłaty (w szczególnych przypadkach może odstąpić od tego etapu). Jeśli chodzi o statystyki związane z upadłością konsumencką w naszym kraju, to w 2015 roku odnotowano trzydziestokrotny wzrost orzeczeń w przedmiocie upadłości konsumenckiej. Postępowanie upadłościowe wymaga wykazania szeregu okoliczności, które pozwalają na wydanie przez Sąd korzystnego rozstrzygnięcia dla wnioskodawcy, a aktywność w tym zakresie musi wykazać właśnie wnioskodawca, stąd warto skorzystać z pomocy prawnej adwokata.

lineH

m  MOTYWACJA
Zmotywowany zespół w codziennej pracy kompleksowo wykonuje powierzone sprawy wszystkich interesnatów. Ukierunkownie na cel pozwala osiągnąć stawiane przez klientów wymagania. 
lineH
w WIEDZA
Adwokat Marta Madej-Wierzbicka ukończyła Prawo na Uniwersytecie Szczecińskim, a następnie kontynuowała naukę i zyskiwała niezbędne doświadczenie w zakresie świadczenia profesjonalnych usług prawnych na aplikacji odbywanej w Szczecińskiej Izbie Adwokackiej.
lineH
f FACEBOOK
Serdecznie zapraszam do śledzenia naszego facebook-a. Znajdą Państwo na nim najnowsze informcje o najważniejszych zmianach w przepisach oraz porady, które przydadzą się w rozwiązaniu spornych sytuacji.
lineH
a

AKTUALNOŚCI
Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych z wyłączeniem pewnej kategorii pojazdów.

Ryczałt za nocleg dla kierowców samochodów ciężarowych - najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego z 12.06.2014 r.

Kancelaria Adwokacka:                           Filia Kancelarii w Goleniowie:                               Szybkie menu:         
ul. Ks. Piotra Ściegiennego 5/1   ul. Maszewska 3 (przy Goleniowskiej Fabryce Mebli)
  arrow2 Strona główna arrow2 Filia w Goleniowie
70-352 Szczecin   72-100 Goleniów   arrow2 O kancelarii arrow2 Kontakt
tel./faks (91) 820 19 15   tel. kom. 792 354 943   arrow2 Usługi arrow2  Rozwody
tel. kom. 792 354 943   kancelaria@adwokat-madej.pl   arrow2 Aktualności arrow2 Odszkodowania
kancelaria@adwokat-madej.pl         arrow2 Porady on-line arrow2 Sprawy Spadkowe
arrow2 Upadłość konsumencka arrow2 Alimenty Szczecin

Copyright © Progress Systemy Informatyczne, Szczecin 2013