Alimenty Szczecin

Alimenty, instytucja prawa rodzinnego, to świadczenia zmierzające do zaspokojenia usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego. Z reguły w powszechnym przekonaniu uprawnionym jest dziecko, a zobowiązanym jego rodzic i chociaż są to sytuacje najczęstsze, to nie powinno ujść uwadze, że świadczenie alimentacyjne może mieć swoje źródło w stosunku pokrewieństwa, małżeństwa i powinowactwa. Z reguły alimenty orzekane są wyrokiem Sądu, jednakże nie ma przeszkód, by ustalać je polubownie czy to ramach postępowania przed mediatorem czy ugody przed notariuszem. Niezależnie od sposobu ustalenia prawa do alimentów zasadnym jest postulowanie, by czy to osoby uprawnione czy zobowiązane korzystały w tym zakresie z profesjonalnej pomocy prawnej - pomocy adwokata. Podkreślić bowiem należy, że w szczególności w sytuacjach spornych, gdy oceny zasadności roszczenia alimentacyjnego dokonuje Sąd, to strony zobowiązane są wykazać, udowodnić swoje twierdzenia, czy to w zakresie zasadności alimentów, usprawiedliwionych potrzeb, ich wysokości, jak i możliwości finansowych i majątkowych zobowiązanego do płacenia alimentów. Postępowania o zasądzenie alimentów bywają żmudne, długotrwałe i wymagają aktywności stron, stąd warto skorzystać przy najmniej z konsultacji przy przygotowywaniu pozwu czy odpowiedzi na pozew. Podkreślić również należy, że uchylanie się od płacenia orzeczonych alimentów jest przestępstwem. Niezależnie od postępowania sądowego o zasądzenie alimentów, kluczowe bywają również postępowania egzekucyjne, gdzie również warto skorzystać z pomocy adwokata.

lineH

m  MOTYWACJA
Zmotywowany zespół w codziennej pracy kompleksowo wykonuje powierzone sprawy wszystkich interesnatów. Ukierunkownie na cel pozwala osiągnąć stawiane przez klientów wymagania. 
lineH
w WIEDZA
Adwokat Marta Madej-Wierzbicka ukończyła Prawo na Uniwersytecie Szczecińskim, a następnie kontynuowała naukę i zyskiwała niezbędne doświadczenie w zakresie świadczenia profesjonalnych usług prawnych na aplikacji odbywanej w Szczecińskiej Izbie Adwokackiej.
lineH
f FACEBOOK
Serdecznie zapraszam do śledzenia naszego facebook-a. Znajdą Państwo na nim najnowsze informcje o najważniejszych zmianach w przepisach oraz porady, które przydadzą się w rozwiązaniu spornych sytuacji.
lineH
a

AKTUALNOŚCI
Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych z wyłączeniem pewnej kategorii pojazdów.

Ryczałt za nocleg dla kierowców samochodów ciężarowych - najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego z 12.06.2014 r.

Kancelaria Adwokacka:                           Filia Kancelarii w Goleniowie:                               Szybkie menu:         
ul. Ks. Piotra Ściegiennego 5/1   ul. Maszewska 3 (przy Goleniowskiej Fabryce Mebli)
  arrow2 Strona główna arrow2 Filia w Goleniowie
70-352 Szczecin   72-100 Goleniów   arrow2 O kancelarii arrow2 Kontakt
tel./faks (91) 820 19 15   tel. kom. 792 354 943   arrow2 Usługi arrow2  Rozwody
tel. kom. 792 354 943   kancelaria@adwokat-madej.pl   arrow2 Aktualności arrow2 Odszkodowania
kancelaria@adwokat-madej.pl         arrow2 Porady on-line arrow2 Sprawy Spadkowe
arrow2 Upadłość konsumencka arrow2 Alimenty Szczecin

Copyright © Progress Systemy Informatyczne, Szczecin 2013